Lista aktualności Lista aktualności

Choinka od Leśników

Pomysł niesienia pomocy potrzebującym zrodził się w Nadleśnictwie Sławno całkiem przypadkowo pod nazwą „Choinka od leśników”.

Miała to być skromna, cicha akcja jak się okazało, w międzyczasie przybrała zasięg regionalny. Za pośrednictwem Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Szczecinku przyłączyła się większość nadleśnictw wchodzących w jej skład. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, a jego organizatorem jest Nadleśnictwo Sławno które, pragnie, aby każdego roku zgłaszała się inna jednostka jako wiodąca, bo ludzi w potrzebie jest dużo. Akcja może przybrać charakter cykliczny za każdym razem na terenie innego nadleśnictwa.

Dom Dziecka w Darłowie, bo to ta placówka została wybrana przez naszego pracownika. Dlaczego akurat ta placówka”? Zbliżają się święta to czas szczególny dla dzieci zwłaszcza tych, które znajdują się w domu dziecka. Po uzgodnieniach co do potrzeb pracownicy nadleśnictw prywatnie zbierali dary, które następnie zostały przewiezione do Sławna celem posegregowania i spakowania. Dnia szóstego grudnia sławieńscy leśnicy przekazali dary od wszystkich pracowników z terenu RDLP w Szczecinku wraz z choinką. Akcja przerosła oczekiwania organizatora. Ponad 60 kartonów i kilkanaście toreb z darami! Serdeczne podziękowania dla wszystkich pracowników nadleśnictw, którzy brali czynny udział w tej szlachetnej akcji.