Lista aktualności Lista aktualności

DZIEŃ DRZEWA 2020

Informujemy, że z powodu rosnącej liczby zakażeń SARS-COV2 obchody Dnia Drzewa 2020 zostaną przełożone na inny możliwy termin.

Dzień drzewa został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych, pierwszy raz odbył się 10 kwietnia 1872 roku.

Pomysłodawcą projektu był Julius Sterling Morton amerykański sekretarz rolnictwa oraz gubernator stanu Nebraska. Akcja ta spotkała się z ogromną aprobatą społeczeństwa i posadzono wówczas ponad milion drzew. Od tamtej pory co roku w drugą niedzielę kwietnia w Stanach Zjednoczonych obchodzony  jest Arbor Day, któremu przyświeca idea głoszona przez Sterlinga „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

W Europie Światowy Dzień Drzewa został ustanowiony w 1951 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa dla wszystkich krajów członkowskich i przypada w dniu 10 października. Polska przyłączyła się aktywnie do akcji w 2002 roku .

W tym roku Nadleśnictwo Sławno razem z Urzędem Miasta w Darłowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie zachęca do wzięcia udziału w sadzeniu drzew z okazji Światowego Dnia Drzewa. W dniu 09 października razem z klasami pierwszymi SP nr 3 w Darłowie w parku Inkula w Darłowie zostaną posadzone rodzime gatunki drzew. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji serdecznie zapraszamy. Zróbmy cos wspólnie dla naszej planety!