Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Głośnego Czytania

29 września w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania skierowany do dzieci i młodzieży. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka wielu książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej. W tym dniu w całej Polsce przeprowadzane są spotkania, gdzie na głos czytamy najmłodszym książki lub opowiadania.

Mieliśmy zaszczyt zagościć na takim spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie. Szkoła zorganizowała dla najmłodszych klas spotkania podczas których przybyli goście czytali krótkie opowiadania o tematyce związanej w pewnym stopniu z ich pracą.

Głośne czytanie ma wiele zalet. Rozwija słownictwo, wzbogaca wyobraźnię, ćwiczy pamięć
i koncentrację. Dla czytającego jest też źródłem niemałej tremy, bo oczywiście chce się wypaść jak najlepiej przed zebranymi. Na szczęście uczniowie okazali się być wspaniałymi słuchaczami!

Wybór pracownika Nadleśnictwa Sławno padł na krótką historię o Guziku. Nie takim przy koszuli lub kurtce, lecz o młodym koziołku, czyli samcu sarny. Historia „Guzik w tarapatach” bardzo spodobała się najmłodszym. Słuchali o przygodach młodego kozła, poznali wiele nowych słów ze świata przyrodniczo-leśnego.

Liczymy, że zapamiętali też morał płynący z tej książki, ale nie będziemy go tutaj zdradzać! Zachęcamy do głośnego przeczytania opowiadania o Guziku  w rodzinnym gronie!